Rafał Ryba

Rafał Ryba
Team Leader

Jestem głównym konsultantem Strateral, certyfikowanym analitykiem biznesowym (IIBA-CCBA®), analitykiem właścicielstwa produktu (IIBA®-CPOA), a także analitykiem cyberbezpieczeństwa (IIBA®-CCA).

Doradzamy w zakresie analizy biznesowej i właścicielstwa produktów IT. Czujemy się też wojownikami o lepsze jutro w chaotycznym świecie technologii.

Byliśmy w wielu mrocznych miejscach. Natykaliśmy się na różne bariery i pułapki – każda była bardziej zdradziecka od poprzedniej. Nie zniechęciło nas to do niestrudzonego przedzierania się przez zagmatwany świat IT, aby wydobyć z niego na światło dzienne prawdziwe skarby – proste, przyjazne i efektywne rozwiązania dla naszych klientów.

Dążymy do tego, by firmy wykorzystywały pełnię swojego potencjału, dzięki doskonałemu połączeniu ludzi i technologii. Osiągamy to pomagając organizacjom w zrozumieniu i dobieraniu technologii, które otwierają nowe możliwości, przynoszą mierzalne korzyści i są przyjazne dla ludzi.

Tkliwe początki

Mój pierwszy kontakt z komputerem od razu przerodził się w entuzjazm do nowej technologii. Miło wspominam czasy jako chroniczny ,,early adopter”, czując się pionierem nowych rozwiązań. W 2005 roku założyłem konto na Gmailu (serwisie który wówczas dostępny był tylko za zaproszeniem), a następnie zacząłem przechowywać moje pliki na Dropboxie w 2008. Były to ciekawe czasy, w których o „przetwarzaniu danych w chmurze” jeszcze mało kto słyszał. Wciąż używam osobistego Gmaila do komunikacji z rodziną i choć nie korzystam już z Dropboxa, to pliki w chmurze trzymam do dziś.

Jaki z tego wniosek? W szalonym świecie technologii, gdzie trendy w mgnieniu oka przychodzą i odchodzą, można znaleźć rozwiązania, które dobrze znoszą próbę czasu. W swojej pracy staram się znaleźć złoty środek pomiędzy otwartością na nowości a sprawdzonymi rozwiązaniami, które mają szansę pozostać aktualne na długi czas.

Podsumowanie mojego doświadczenia

  • Pracowałem w wielu rolach związanych z analizą biznesową IT oraz właścicielstwem produktu przez ponad 7 lat.

  • Od 2021 do 2023 wspierałem Equiniti w modernizacji systemu EQ Sirius (jednej z największych w Europie platform do obsługi akcjonariuszy), która w 2020 r. obsłużyła 19 milionów akcjonariuszy, zrealizowała płatności 28 mld funtów i notowała średnio milion odwiedzin dziennie.

  • Od 2018 do 2021 pracowałem jako starszy analityk biznesowy w dziale „Tax Technology” KPMG w Szwajcarii, gdzie brałem udział w implementacji wielu projektów IT obejmujących HR, systemy podatkowe, finansowe, zarządzania projektami i obiegiem dokumentów.

Wiesz już o nas naprawdę wiele.

Teraz czas, byśmy lepiej poznali Ciebie
i Twoją organizację.